همسران و آداب آمیزش (۳)

دانستنی‌های زوجین در رابطه زناشویی

نویسنده : عباس سیلیانی

تنظیم و ویرایش : سایت راه برتر

تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۳۹۶

چگونگی انجام بهترین نوع آمیزش

برای تشدید میل جنسی زن عوامل مختلفی وجود دارد که به چند مورد آن اشاره می‌کنیم.

۱- ارضای عاطفی

میل جنسی زن ارتباط با برانگیختگی عاطفی او دارد اگر زن از نظر عاطفی ارضا نشود و قبلاً از سوی شوهر بی توجهی و بی محبتی دیده باشد، جسمانی و تلاش‌های مرد به منظور تحریک جنسی همسرش نه تنها برای زن خوشایند نخواهد بود بلکه عملاً موجب ناراحتی بیشتر او خواهد گشت. قلب زن باید از محبت و توجه سیر باشد تا بدنش تشنه بدن شما بشود.

۲- لمس نقاط تحریک زن

نقاط تحریک زن که لمس آن سبب آمادگی و تحریک فیزیکی زن می‌شود چند چیز است:

الف) لمس آرام پستان‌ها

ب) لمس کلیتوریس زن

یکی از مسائل قابل توجه در امر آمیزش این است که ممکن است دخول به تنهایی باعث ارضای جنسی زن نشود در سیستم تناسلی زنان بخشی وجود دارد به نام کلیتوریس این بخش مملو از گیرنده های حسی و بسیار حساس به لمس است. کلیتوریس در بالاترین بخش دستگاه تناسلی خارجی زنان قرار گرفته و بیشترین نقش را در ارضای جنسی زن دارد باید آمیزش به صورتی باشد که علاوه بر انجام دخول، کلیتوریس نیز تحریک گردد برای این امر بهترین روش نزدیکی حالت خوابیده است.

ج) لمس سطح داخلی ران و لب‌های مهبل، بوسه، مکیدن زبان زن و لمس موهای همسر (۱)

نکته قابل توجه این است که میل جنسی را می‌توان به دو قسمت تقسیم کرد:

یکی میل به تماس بدنی مثل لمس و بوسیدن

دیگری میل رابطه جنسی: یعنی تخلیه کشش جنسی

در دختران ابتدا میل به تماس بدنی بیشتر است تا میل به تماس اعضای تناسلی بنابراین، از نوازش، بوسه و در آغوش گرفتن بیشتر احساس لذت می‌کنند.

۳- نخستین نزدیکی

نخستین نزدیکی در موفق بودن آمیزش‌های بعدی بسیار موثر است و اگر در اولین نزدیکی موفق نباشید خاطره ای ناگوار در ذهن نو عروس باقی خواهد ماند بنابراین دامادها باید توجه داشته باشند که اولین آمیزش را با کمال دقت و ملایمت، محبت و شرایط لازم دیگر انجام دهند حتی در شب زفاف برای پاره شدن پرده بکارت نه تنها نباید به زور متوسل شد، بلکه باید همراه با معاشقه و نوازش باشد تا عروس تمایل پیدا کند وگرنه آثار نامطلوبی خواهد داشت.
بنابراین اگر حجب و حیای عروس یا هر علت ناشناخته دیگر مانع از آن باشد که به میل شوهر تسلیم شود بهتر است زفاف را یک شب یا حتی شب‌ها متعدد به عقب بیندازد تا عروس به تماس جسمانی خو بگیرد و به ارتباط جنسی راغب شود.

آداب آمیزش

– مستحب است وضو داشته باشید.

– در مکان پوشیده ای آمیزش انجام گیرد.

– مرد پیش از آمیزش و پس از آن ادرار کند.(۲)

– آمیزش در شب‌های دوشنبه سه شنبه پنج شنبه و جمعه باشد زمانی که زن میل به آمیزش باشد.

– هنگام نزدیکی با پارچه یا رو اندازی خود و همسرتان را بپوشانید.

– رابطه جنسی باید همراه با آرامش فکری و آسودگی خاطر باشد زیرا ناراحتی فکری و هراس تمتع کامل را ناممکن می‌سازد.

– آمیزش باید در محلی مناسب به دور از چشم دیگران صورت گیرد.

– از نظر روان شناسی بهتر است هنگام آمیزش طرفین لباس بر تن داشته باشند و در آوردن لباس از تن زن به وسیله مرد می‌تواند علاقه مرد به زن را ثابت کند و از طرفی از لذت جنسی و روحی بالایی بهره‌مند گردد.(۳)

– در آغاز بسم الله بگویید.

در روایت آمده است هرگاه همسران می‌خواهند با هم همبستر شوند «بسم الله الرحمن الرحیم» بگویند مراقب باشند در ان هنگام احتمال انعقاد نطفه برای فرزند آینده وجود دارد از هر گونه گناه دور باشند حتی فکر گناه نکنند تا به اصطلاح شیطان در نطفه انان شریک نگردد علی(ع) در این باره می‌فرماید: هر گاه کسی قصد هم بستری دارد بگوید: بسم الله و بالله الهم جنبنی الشیطان ما رزقتنی: به نام خدا و برای خدا خدایا دور ساز شیطان را از آنچه به من روزی می‌دهی.(۴)

بنابراین آنا که در این هنگام فیلم‌های مستهجن تماشا می‌کنند و یا موسیقی حرام گوش می‌کنند قطعاً شیطان در نطفه آن‌ها شرکت می‌کند و اگر فرزندشان منحرف شد، باید خود را ملامت کنند.

مکان آمیزش

همان طور که زمان آمیزش را مردان تعین می‌کنند و حق تقدم با آنان است مکان آمیزش با زنان است و از نظر روان شناسی بهتر است که هر جا زن خوبید مرد بیشتر همان جا بخوابد.

زمان آمیزش

زمان آمیزش از اهمیت خاصی برخوردار است معمولاً زنان بر اساس شرم و حیا بهترین زمان آمیزش را تاریکی شب یا محل تاریک میدانند و لذت بیشتر را در آرامش شب و تاریکی و به دور از هر گونه سر و صدا می‌دانند بهترین زمان جهت آمیزش معمولاً پس از یک خواب و از نیمه های شب می‌باشد و پس از آمیزش اگر طرفین به اوج لذت جنسی رسیده باشند خواب رضایت بخشی خواهند داشت آمیزش باید به گونه ای باشد که طرفین در طی زمان آمیزش از لذت کافی بهره‌مند شوند.

نکته : معمولاً پس از نزدیکی تمایل زن به مرد بیشتر است از تمایل مرد به زن مرد باید خود را موظف بداند که به وسیله عشق بازی پس از آمیزش جوابگوی مناسبی برای امیال همسرش باشد چنان رفتار کند که زن فکر نکند شوهرش فقط او را برای بر طرف کردن میل جنسی خود می‌خواهد.

آداب و ادعیه شب زفاف

در حدیث صحیح از امام باقر(ع) منقول است که چون عروس را به نزد تو بیاورند بگو که پیش از آن، وضو بسازد و تو هم وضو بساز و دو رکعت نماز بخوان و بگو که او نیز امر کنند که دو رکعت نماز بگذارد پس حمد الهی بگو و صلوات بر محمد و آل محمد بفرست پس دعا کن و امر کن که آن زنان را که با او آمده‌اند امین بگویند و این دعا را بخوان: الهم ارزقنی الف‌ها ودها و راها و ارضنی بها و اجمع بیننا بأحسنِ إجتماعٍ و انس ائتلاف فذلک تحب الحلال و تکره الحراَم بعد از آن فرمود که: بدان الفت از جانب خداست و دشمنی از آن شیطان است و می‌خواهد که آنچه را که خدا حلال گردانیده مکروه طبع مردم گرداند.

در حدیث حسن از امام صادق(ع) منقول است که چون در شب زفاف به نزد عروس بروی، موی پیشانی‌اش را بگیر و رو به قبله بگو: اللهم بامانتکَ أخذتها و بکلماتکَ إستحللتها فإن قضیت لی منها ولدا فاجعل مبارکا تقیا من شیعه آل محمدٍ، و لا تجعل للشیطان فیه شرکاً و لا نصیباً

و در حدیث معتبر دیگر از آن حضرت منقول است بر بالای پیشانی‌اش بگذار و بگو: الهم علی کتابکَ تزوجتها وحی امانتک أخذتها و بکلماتکَ اساعتُ فرج‌ها فان قضیتَ لی فی رحم‌ها شیئا فاجعله سویاً و لا تجعلهُ شرکَ شیطان؛ روای پرسید: فرزند چگونه شریک شیطان می‌شود؟ فرمود که اگر در وقت جماع نام خدا را ببرند شیطان دور می‌شود و اگر نبرند ذکر خود را با ذکر آن شخص اخل می‌کند پس جماع از هر دو می‌باشد و نطفه یکی است. پرسید که به چه چیز می‌توان دانست که شیطان در کسی شریک شده است؟ فرمود که هر که ما را دوست دارد شیطان در او شریک نشده است و هر که دشمن ماست شیطان او را شریک شده است.

خلاصه آنچه باید پیش از آمیزش رعایت شود:

۱- چیرگی شهوت

۲- انتخاب زمان مناسب

۳- مکان پوشیده باشد

۴- خواندن دعا

۵- آرامش

خلاصه آنچه به هنگام آمیزش باید رعایت شود:

۱- بازی کردن با یکدیگر

۲- پرهیز از شتاب

۳- خودداری از سخن گفتن

۴- وضو برای بازگشتن

۵- غسل پس از احتلام

خلاصه آنچه پس از آمیزش باید رعایت شود:

۱- خالی کردن مثانه و ادرار کردن

۲- شستن شرمگاه

۳- غسل

۴- خوردن عسل

نکته : کسانی که دچار سستی و ضعف ناتوانی جنسی هستند باید از خوردن غذاهایی که طبیعت سرد دارند اجتناب کنید از خوردن زیاد نمک طعام که شهوت را کم می‌کند اجتناب نمایند.

لینک سایر قسمت‌های این مقاله:

همسران و آداب آمیزش (۱)

همسران و آداب آمیزش (۲)

پی‌نوشت‌ها:

۱. ازدواج مکتب انسان سازی، دکتر پاک نژاد، ج۲، ص۱۰۶
۲. عروه الوثقی، م۱۰و۱۱و۱۸و۲۰
۳. دکتر محمد نامدار، زناشویی موفق، ص۳۸
۴. وسائل الشیعه، ج۲۰، ص۱۳۶

منابع :

۱. قرآن کریم
۲. مکارم شیرازی ، ناصر، تفسیر نمونه ، تهران ،دارالکتب الاسلامیه ،چاپ سی هفتم ، ۱۳۸۲ .
۳. شیخ صدوق ، الخصال ، ۲ جلدی، نشر موسسه النشر الاسلامی التابعه الجماعه مدرسین به قم المشرفه، ۱۴۱۶ ه ق . ۵ شهریور ۱۳۶۲ .
۴. نوری طبرسی ، حاج میرزا حسین ، مستدرک الوسائل و مستنبط المسائل، تحقیق : موسسه آل البیت علیهم السلام ، الاحیاء التراث ، ۱۴۰۸ ه ق ،
۵. محمدی ری شهری ، محمد ، تحکیم خانواده ، ترجمه حمید رضا شیخی، قم ، دارالحدیث ، چاپ سوم ، ۱۳۹۰.
۶. شیخ صدوق، علل الشرایع ، ترجمه و تحقیق محمد جواد ذهنی ، تهران ، مؤمنین ، ۱۳۸۶ .
۷. حر عاملی، محمد بن حسن بن علی بن محمد ،وسائل الشیعه ، قم ، هادی ، ۱۴۲۰.
۸. جمعی از نویسندگان حوزه علمیه خواهران، ریحانه بهشتی، قم ، ۱۳۸۲

منبع مقاله : سایت راسخون

درمهارت‌های زناشویی, همسران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

پنج × چهار =