بایدهای زندگی زناشویی

ویژه نامه عوامل تحکیم خانواده

تنظیم و ویرایش : سایت راه برتر

تاریخ انتشار : ۱ فروردین ۱۳۹۷

در این ویژه نامه، با ارائه سلسه مقالاتی، به رفتارها و عواملی که باعث تحکیم زندگی زناشویی و نهاد خانواده می‌گردد، پرداخته‌ایم. به امید این که با انجام توصیه‌های ارائه شده، شاهد زندگی سالم زوج‌های جوان، به خصوص کاربران عزیز سایت راه برتر باشیم.

 

 

محبت اساس خانواده

محبت اساس خانواده

اگر در زندگی محبت باشد سختی های بیرون خانه آسان و رابطه ی انسانی براساس محبت تنظیم می گردد. محبت همزیستی را آسان و خانواده را پایدار می‌کند. و کارهای سخت به برکت محبت آسان می شود. بیشتر بخوانید »

برخورد توأم با احترام

برخورد توأم با احترام

یکی از حقوق مشترکی که بین زن و مرد وجود دارد، احترام و تکریم یکدیگر است. مرد و زن باید همیشه احترام همسر خود را نگه دارند، خواه در محیط خانه و یا در مهمانی باشد. این اساسی‌ترین نکته‌ای است که زن و مرد هر دو به رعایت آن موظف هستند. بیشتر بخوانید »

نقش دین در تحکیم خانواده

نقش دین در تحکیم خانواده

یکی از عوامل مهم در تحکیم خانواده و تحکیم روابط زن و مرد، اعتقادات و پای‌بندی هر دو به مسایل دینی، شرعی و احکام مقدس اسلام است. در خانوده‌هایی که زن و مرد به فرایض دینی و مسایل شرعی پای‌بندی دارند به خاطر دینداری در هیچ زمانی به یکدیگر ظلم نمی‌کنند. بیشتر بخوانید »

پایبندی به اصول اخلاقی

پایبندی به اصول اخلاقی

در این مقاله به بعضی از اصول اخلاقی که زن و مرد باید رعایت کرده و به آن پایبند باشند اشاره خواهیم کرد. عدم رعایت این اصول زمینه های اختلاف و جدایی در خانواده را فراهم می نماید. بیشتر بخوانید »

تشکر از همسر

تشکر از همسر

یکی از عوامل تحکیم روابط خانواده تشکر و قدردانی از زحمات یکدیگر است. اشاعه فرهنگ تشکر در خانواده، باعث می‌شود فرزندان هم یاد بگیرند در مقابل خدماتی که دریافت می‌کنند از هم تشکر کنند و از همه مهم‌تر این که در مقابل والدینی که به آن‌ها خدمت می‌کنند تشکر می‌نمایند. بیشتر بخوانید »

تعدیل خواسته ها از همسر

تعدیل خواسته ها از همسر

یکی از عوامل تحکیم خانواده، تعدیل خواسته ها و نیازها است؛ البته تعدیل به معنای تعطیل خواسته ها نیست. زن و مرد هر دو نیازهایی دارند و باید در مقابل هم متعهد باشند نسبت به نیازهای هم توجه نمایند. کمک به همسر بیشتر بخوانید »

کمک به همسر

کمک به همسر

یکی از عوامل تحکیم روابط همسران، یاری کردن و کمک به همسر در امور خانه است، اداره خانواده کار مشکلی است؛ خصوصاً رسیدگی بچه‌های خردسال و همچنین امور درسی فرزندان و پذیرایی از مهمان‌ها. لذا در این مواقع کمک به همسر زمینه‌های تحکیم روابط را بیشتر می‌کند. بیشتر بخوانید »

مشورت با همسر

مشورت با همسر

اعضای اصلی یک خانواده زن و شوهر هستند. عقل و منطق ایجاب می‌کند که برای حفظ صمیمیت فیمابین در انجام امور اساسی و سرنوشت ساز با یکدیگر به شور و مشورت بنشینند و پس از وصول به وحدت به تصمیم‌گیری و اجرا بپردازند. بیشتر بخوانید »

توجه به آراستگی ظاهر در زندگی زناشویی

آراستگی ظاهر در زندگی زناشویی

یکی از عوامل تحکیم و تقویت روابط همسران، جاذبه‌ها و ظرافت‌هایی است که هر دو می‌توانند با استفاده از توانایی و توانمندی‌های جسمانی خود، زمینه و بستر آرامش‌های روانی یکدیگر را فراهم نمایند و آن رسیدن به وضع ظاهر خود است. بیشتر بخوانید »

درک کردن همسر

درک کردن همسر

یکی از انتظاراتی که هر کس از همسر خود دارد، این است که او را درک کند، با وی تفاهم داشته باشد، نسبت به مشکلات او همدلی و همکاری نماید. و در حق او بکوشد. این انتظار در زندگی مشترک خانوادگی امری طبیعی است. بیشتر بخوانید »

گذشت و بخشش در خانواده

گذشت و بخشش در خانواده

همه انسان‌ها خطا می‌کنند و هیچ کس بی عیب نیست. زن و شوهر جوان باید با اغماض و گذشت با یکدیگر رو به رو شوند و سعی کنند خطای خود را بپذیرند و از ایراد گرفتن و حساسیت نشان دادن به برخی از رفتارها خودداری نمایند. بیشتر بخوانید »

خوش اخلاقی در خانواده

خوش اخلاقی در خانواده

یکی از عوامل مؤثر در تحکیم خانواده، خوش اخلاقی نسبت به یکدیگر است. می‌توان گفت از ضرورت‌های محیط خانه، داشتن محیط انس و محبت است. زن و شوهر با خوش اخلاقی می‌توانند زمینه‌های محبت و عشق را در خانواده تقویت نمایند. بیشتر بخوانید »

تأمین نیازهای جنسی در زندگی زناشویی

تأمین نیازهای جنسی در زندگی زناشویی

غریزه‌ی جنسی نه تنها بد و منفور نیست. بلکه یکی از غرایز بسیار سودمند می‌باشد به وسیله‌ی این غریزه است که نسل انسان باقی می‌ماند به علاوه ارضای غریزه‌ی جنسی یکی از لذایذ زندگی و موجب دلگرمی و شور و شوق حیات است. بیشتر بخوانید »

 

درویژه‌نامه‌‌

یک نظر

  1. تعقيب: Tracy Glastrong

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

سه × 3 =