نبایدهای زندگی زناشویی

ویژه نامه عوامل تزلزل خانواده

تنظیم و ویرایش : سایت راه برتر

تاریخ انتشار : ۱ فروردین ۱۳۹۷

در این ویژه نامه، با ارائه سلسه مقالاتی، به رفتارها و عواملی که باعث تزلزل زندگی زناشویی و نهاد خانواده می‌گردد، پرداخته‌ایم. به امید این که با پرهیز از آنها، شاهد زندگی سالم زوج‌های جوان، به خصوص کاربران عزیز سایت راه برتر باشیم.

 

 

بد اخلاقی همسران نسبت به هم

بد اخلاقی همسران نسبت به هم

بد اخلاقی صفت ناپسندی است که زندگی انسان را تیره و تار می‌کند. ورود بدخلقی در محیط زندگی خانوادگی، موجب عوارض منفی بی‌شماری می‌گردد که در قالب تند خویی، گرفتگی چهره، بی‌حوصلگی، اخم و بهانه‌گیری نمایان می‌شود. بیشتر بخوانید »

سوء ظن و بد گمانی در خانواده

سوء ظن و بد گمانی در خانواده

یکی از عوامل تزلزل خانواده، بد گمانی و سوء ظن همسران نسبت به هم است که این مسأله متأسفانه تا جایی پیش رفته است که بعضی مردها دچار بیماریی به نام « بد دلی » و تعدادی از زن ها دچاربیماری به نام « بد بینی » گشته اند. بیشتر بخوانید »

اسراف ، تبذیر و بخل در زندگی خانوادگی

اسراف ، تبذیر و بخل در زندگی خانوادگی

امروز یکی از اشتباهاتی که برخی از خانواده‌ها انجام می‌دهند، اسراف در شئون زندگی است؛ اعم از عروسی یا عزاداری. خانواده‌ها گاه به اعمالی می‌پردازند که از شأن آنان خارج است، در نتیجه به دشواری و مشکلات فراوانی برخورد می‌کنند. بیشتر بخوانید »

زشتی عیب جویی در زندگی خانوادگی

زشتی عیب جویی در زندگی خانوادگی

یکی از عوامل تزلزل خانواده، عیب جویی همسران نسبت به هم است. در قرآن به این مسئله اشاره دارد که زن و مرد همانند لباس هم هستند. همسران نمونه، با لباس محبتی که بر جسم و جان هم می‌پوشانند، کاستی‌های یکدیگر را از دید دیگران مستور می‌دارند. بیشتر بخوانید »

بد زبانی ، یعنی زندگی تلخ

بد زبانی ، یعنی زندگی تلخ

یکی از عوامل که سردی و بی مهری را در محیط خانواده حاکم می گرداند بد زبانی و دشنام دادن است. هر قدر محیط خانواده از اصالت و نجابت فاصله داشته باشد بد زبانی و دشنام دادن زشت تر و رکیک تر انجام می شود. بیشتر بخوانید »

سست شدن باورهای دینی در محیط خانواده

سست شدن باورهای دینی در محیط خانواده

بدون تردید از مهم ترین عوامل پیوند پایدار، ازدواج موفق و زندگی آرام، همسویی بینش و باورهای دینی و پایبندی عملی زوجین به ارزش ها و فرایض عرشی است، بر همین اساس مردان و زنان خدا باور در آرزوی داشتن همسری مؤمن و نیک سیرت هستند. بیشتر بخوانید »

عواقب ناآگاهی نسبت به حقوق همسر

عواقب ناآگاهی نسبت به حقوق همسر

یکی از عوامل تزلزل خانواده، عدم آشنایی زن و مرد به حقوق همسر خود است. در مناسبات اجتماعی و معاملات، معمولاً برای عقد یک قرار داد اجاره، ما خود را موظف می‌دانیم نسبت به حقوق یکدیگر آشنا باشیم که هیچ یک از طرفین متضرر نگردد. بیشتر بخوانید »

اعتیاد و فرو پاشی خانواده

اعتیاد و فرو پاشی خانواده

اعتیاد به خاطر هزینه سنگینی که دارد، ثروتمندترین خانواده ها را نیز پس از مدتی به تناسب، دچار مشکلات مالی می‌نماید. فشاری که اعضای خانواده محکوم به تحمل آن می‌باشند. بیشتر بخوانید »

 

 

درویژه‌نامه‌‌

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

17 − 7 =