هفت راه برای سفید کردن دندان ها

تنظیم و ویرایش : سایت راه برتر

تاریخ انتشار : ۲۵ خرداد ۱۳۹۶

روز به روز استفاده از میوه ها و سبزیجات با فیبر بالا می تواند به پاکسازی دندان و کمک به کاهش تغییر رنگ کمک می کند پس بنابراین می توانید قهوه را با نی بخورید. اما گاهی اوقات این لکه ها سبب تیرگی دندان شما می شوند که باعث می شوند کمتر لبخند بزنید. به مطالعه این مقاله ادامه دهید تا به روش های سفید نمودن دندان پی ببرید.

دهان شویه :

خیر. این به پاک نمودن لکه ها کمک نمی کند اما برای محافظت از باکتری ها باید از آن استفاده نمایید. سعی کنید نوع شفاف و بدون الکل آن را انتخاب کنید زیرا در نهایت نوع رنگی آن سبب بی رنگ شدن دندان ها می شود همچنین الکل دهان شما را خشک می کند و سبب ایجاد لکه های بیشتری بر روی دندان هایتان می شود. پزشکان توصیه می کنند برای از بین بردن بوی بد دهان خود از نوعی از دهانشویه که حاوی جوش شیرین است استفاده نمایید.

قلم و ژل های سفید کننده :

به علت این‌که حاوی پراکسید است به سفید کردن دندان های شما کمک می کند. قلم ها و ژل های سفید کننده جز آن دسته از محصولاتی هستند که برای سفید نمودن دندان ها در آخرین مرحله توصیه می شوند. این ها همه بخاطر تماس پراکسید با دندان است.

خمیر دندان :

برای سفید کردن دندان ها برخی از خمیر دندان های حاوی سفید کننده سبب پاک شدن لکه های روی دندان می شوند اما این امر بستگی به مواد موجود در آنها دارد و همچنین این پاک کنندگی طولانی مدت نیست. از خمیر دندان هایی که حاوی کائولن است استفاده نمایید زیرا حذف مولکول های رنگی را بدنبال خواهند داشت. بعلاوه آن نوع از خمیر دندان که حاوی کاپلروکس است در پاکنندگی لکه های حاصل از سیگار نقش مهمی دارد.

سفید کردن دندان

نوارهای پاک کننده :

به عقیده متخصصین این نوارها لکه های چندین ساله را پاک می کنند. تمام آن کاری که باید انجام دهید این است که این نوارها را به مدت ۳۰ دقیقه هرروز بر روی دندان خود قرار دهید تا طول دوره درمان کامل شود. آنها کار خود را با چسبیدن به دندان و پخش نمودن پراکسید بر روی آنها شروع می کنند.

دستگاه سفید کننده دندان :

این یک دستگاه ارزان قیمت است که بعنوان درمان خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه با استفاده از فناوری نور و ژل سفید کننده دندان های شما را از وجود لکه ها پاک می کند. غلظت پراکسید موجود در آن از آن مسزانی که در دندانپزشکی استفاده می شود کمتر است اما نتایج خوبی خواهد داشت.

QUICKPRO :

این یکی از جدیدترین تکنولوژی های پیشرفته است که در سفید کردن دندان مورد استفاده قرار می گیرد. فقط بخاطر داشته باشید این شیوه برای کسانی که می خواهند مقدار زیادی از لکه ها را از روی دندان خود پاک کنند مورد استفاده قرار نمی گیرد. این کار در دندانپزشکی انجام می گیرد و دندانپزشک شما پدهایی که حاوی ژل پراکسید هستند را نیز به شما می دهد تا ببرید خانه.

WHITESPEED :

یکی از موثرترین دستگاهها است و البته ارزان نیست ولی مفید می باشد. این درمان نقش سفیدکنندگی دارد. در این درمان از تکنولوژی LED برای درمان استفاده می شود. خبر خوب این است که فقط هر ۵ سال یکبار باید این کار را جهت از بین بردن لکه های دندان خود انجام دهید.

منبع: mahsho.com

درخواندنی‌ها, دانستنی‌ها

یک نظر

  1. تعقيب: Tracy Glastrong

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

3 × دو =