روش‌های دادن میوه و سبزیجات به کودک

تنظیم و ویرایش : سایت راه برتر

تاریخ انتشار : ۳ خرداد ۱۳۹۶

بعضی از کودکان میوه و سبزیجات را به غذاهای دیگر ترجیح می‌دهند اما برای آنهایی که این گونه نیستند، دادن غذاهای مناسب یک مشکل است. ما در اینجا ۵ راهی که به شما کمک می‌کند تا میوه و سبزیجات را به غذای کودکتان راه دهید، آورده‌ایم.

مخلوط کنید

مخلوط کردن میوه و سبزیجات یکی از ساده‌ترین راههایی است که می‌تواند غذاهای مقوی و مناسب را به فهرست غذایی کودکتان راه دهد.

هویج، اسفناج و کدو سبز را به سس پاستا اضافه کنید یا سیب، توت فرنگی و کیوی را با هم مخلوط کنید و در کنار میوه‌‌های مورد علاقه کودکتان، به او دهید.

به  شکل غذا اهمیت دهید

کاردهای مخصوص برش میوه و سبزیجات برای درست کردن اشکال مختلف و سرگرم کننده بسیار مناسب هستند. اگر می‌توانید چهره‌ای خنده دار با غذا درست کنید تا اشتیاق کودکتان برای خوردن افزایش یابد. به غیر از کارد می‌توانید از فنجان، ماگ و لیوان برای بریدن و شکل دادن غذاها استفاده کنید.

از افزودنی‌های خوشمزه استفاده کنید

می‌توانید از کره بادام زمینی، ماست و حتی شکلات آب شده برای مخلوط کردن میوه‌ها و سبزیجات استفاده کنید. تنها کودکان نیستند که این مخلوط را دوست دارند، ما بزرگسالان نیز این گونه‌ایم.

با هم آشپزی کنید

زمانی که شما کودکان را در غذا درست کردن شرکت می‌دهید، آنها سعی می‌کنند چیزهای جدیدی خلق کنند. نامیدن مواد غذایی نیز می‌تواند بر خلاقیت آنها بیافزاید. برای مثال اگر کودک شما عاشق دیزنی است، از شخصیت‌های دیزنی برای نام گذاری مواد غذایی استفاده کنید.

اسموتی درست کنید

تنها چند دقیقه زمان لازم است تا میوه‌های خوشمزه و ماست را با هم مخلوط کنید و یک اسموتی خوشمزه بسازید. رنگ‌های مختلفی که در آن مخلوط درست شده است نه تنها برای سلامت کودکان مفید بلکه برایشان سرگرم کننده نیز است.

درپزشکی و سلامت, تغذیه و رژیم درمانی, دنیای کودکی, فرزندان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

چهار − دو =