پیاده روی سریع

تنظیم و ویرایش : سایت راه برتر

تاریخ انتشار : ۲۶ خرداد ۱۳۹۶

افزایش فعالیت های فیزیکی به سوزاندن کالری ها در بدن کمک می کند. در این مقاله به میزان کالری هایی که در طول پیاده روی های سریع می سوزانید، می پردازد.
چاقی به یکی از معضلات اجتماعی تبدیل شده است. بنابراین، افزایش آگاهی در مورد تغییرات رژیم غذایی و تغییر شیوه زندگی، یکی از اهداف اصلی سازمان های بهداشتی در سراسر جهان است. سبک زندگی بی حرکت، عادات بد غذایی و .. منجر به افزایش وزن ناخواسته می شوند پس هر فردی می تواند با انجام پیاده روی که یکی از ورزش های ساده بشمار می آید به تدریج وزن خود را کاهش دهد. حتی می توانید بیشتر کالری های مصرفی را با پیاده روی سریع  در هر روز و به مدت نیم ساعت، بسوزانید.

پیاده روی

هر روز می توانید به جای عرق کردن در باشگاه، در محیط بیرون و با استشمام هوای تازه پیاده روی کنید همچنین پیاده روی سبب می شود که روز خود را با ذهنی شاد و بدنی پر انرژی آغاز کنید. میزان کالری هایی که یک فرد می سوزاند به وزن او، سرعت و مدت زمان پیاده روی بستگی دارد. هرچه سرعت بیشتر شود مسلما میزان کالری بیشتری می سوزانید. از جمله مزایای پیاده روی سریع می توان به کاهش وزن، بهبود قلب و سلامت مغز، تقویت سیستم ایمنی بدن، استخوان ها، عضلات و بهبود بافت پوست اشاره کرد. ساده ترین راه جهت محاسبه میزان کالری سوزانده، استفاده از ساعت مچی هایی است که شمارنده کالری دارند.

پیاده روی

پیاده روی سریع به مدت ۳۰ دقیقه می تواند به هر فردی که از اضافه وزن رنج می برد، کمک کند. اگر وزن شما ۱۲۵ پوند است، پیاده روی سریع شما باید ۳.۵ مایل در ساعت و بیش از ۲ ساعت در روز باشد تا در هفته ۱ پوند وزن کم کنید.

در این میان نباید رژیم غذایی سالم را فراموش کنید. میزان کالری مصرفی در روز نباید از مقدار کالری توصیه شده جهت مصرف در هر روز، تجاوز کند زیرا این امر به حفظ انرژی شما و در عین حال کاهش وزن کمک می کند. همچنین می تووانید مواد غذایی را که کالری می شوزانند در رژیم غذایی خو قرار دهید. از مصرف مواد غذایی بی ارزش، نوشابه های گازدار، غذاهای سرشار از کلسترول و چربی، استفاده بیش از حد از غذاهای فرآوری شده، شکر، الکل، نمک، کافئین و سیگار کشیدن بیش از حد خودداری کنید زیرا این موارد با هدف شما که کاهش وزن است در تداخل می باشند. علاوه بر این، از حذف صبحانه و ناهار، صرف شام در ساعات پایانی شب و مصرف تنقلات سنگین در شب باید اجتناب شود.
به رغم شیوه زندگی دشواری که این روزها وجود دارد، شما باید برای حفظ سلامتی خود با استفاده از تمرینات ورزشی ساده و رژیم غذایی سالم تلاش کنید. با به کارگیری توصیه های فوق یک زندگی شاد و پر انرژی را تجربه خواهید کرد.

منبع: mahsho.com

درپزشکی و سلامت, ورزش و تندرستی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

5 + هفده =