تأثیر خودارضایی بر زندگی زناشویی

تنظیم و ویرایش : سایت راه برتر

تاریخ انتشار : ۲۲ فروردین ۱۳۹۶

تعریف خودارضایی:

مجموعه رفتاری که بر اثر پردازش ذهنی ازیک رابطه جنسی انجام شده و به یک ارگاسم مجازی منتهی می شود را خودارضایی می گویند.

تفاوت خودارضایی با رابطه جنسی:

بسیاری از محققین و افراد صاحب نظر در این باره مقالاتی را ارائه کرده اند نقطه مشترکی که در این مقاله ها به دست آمد، این بود که رابطه جنسی یک نیاز طبیعی می باشد اما آیا خودارضایی می تواند جایگزین رابطه جنسی شود. انجام عمل خودارضایی در هر شرایطی امکان پذیر است چون در ذهن ما شخص خاصی جهت رابطه پردازش شده و ما با انجام اعمالی خاص باعث ارضاء شدن خود می شویم، هم دررابطه جنسی و هم در خود ارضایی عمل ارگاسم صورت می‌گیرد هر دوی آنها می‌تواند لذت بخش باشد اما تاثیر کدامیک بر روی ما بیشتر است؟

آثار منفی جسمی روحی و جنسی اعتیاد به خودارضایی و تاثرات آن بر رابطه جنسی و زندگی زناشویی:

افرادی که زود تحریک می شوند و برای ارضای خود به سوی خود ارضایی می‌روند بدانند که خودارضایی تحریک پذیری را به میزان زیادی افزایش می دهد از این رو تنها با این کار عطش خود را زیادتر کرده اند. فردی که به خودارضایی اعتیاد دارد مطمئنا در زندگی زناشویی خود در رابطه جنسی با همسرش دچار مشکل جدی خواهد شد. این فرد از رابطه جنسی حقیقی به ارگاسم نخواهد رسید پس نخواهد توانست خود و همسرش را ارضاء کند و از رابطه جنسی حقیقی لذت ببرد. این گونه افراد معمولا انسان‌های سردی خواهند شد. از تأثیرات روحی اعتیاد به خودارضایی می‌توان بی حوصلگی، عدم تمرکز، لاغری، ناتوانی جسمی، سردردهای میگرنی را نام برد. اعتیاد به خودارضایی آسیب های زیادی از نظری جنسی به فرد وارد می‌سازد در خانم‌ها می‌تواند باعث شود تا عمل لقاح و تخمک ریزی به درستی انجام نگیرد و یا هرگز صاحب فرزند نشوند و یا این که فرزند آنها ناقص به دنیا خواهد آمد.

مطمئن باشید علائم منفی خودارضایی از سنین جوانی آغاز می‌شود. پرخاشگری یکی از عوامل اعتیاد به خودارضایی می‌باشد.

کسانی که مبتلا به استمنا (خود ارضایی) هستند، بعدها مبتلا به بیماری زود انزالی می شوند که این بیماری تأثیر بسیار منفی بر روابط زناشویی دارد و در بسیاری از موارد منجر به طلاق می‌گردد زیرا این افراد نمی‌توانند همسر خود را به اوج لذت جماع (ارگاسم) برسانند و این مسئله موجب سرخوردگی شدید زن می‌شود. پس لذت تمایلات واقعی جنسی را از خود و همسر خود نگیرید.

مهمترین عوارض خودارضایی (استمنا):

* در دین مبین اسلام این کار حرام است و از گناهان کبیره به شمار می‌رود.

* خودارضایی حالت خواب آلودگی به همراه دارد.

* خودارضایی باعث بهم ریختگی وضعیت فکری و هوشیاری انسان می‌شود.

* خودارضایی بینایی را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد در مردان خارج شدن بیش از حد اسپرم باعث می‌شود تا در عمل لقاح قدرت بارگذاری اسپرم آنها کاهش یافته و از این رو نتوانند صاحب فرزند شود.

* پوکی استخوان در دوران میان سالی برای خانم‌ها و آقایانی که در دوران نوجوانی و جوانی اعتیاد به خودارضایی داشته اند امری بعید نمی‌باشد.

* خودارضایی بر غدد هیپوتالاموس مغز آسیب جدی به همراه دارد.

اعتیاد به خودارضایی آسیب‌های زیادی به همراه دارد آیا ارزش آن را دارد برای لحظاتی لذت خود را از لذت حقیق یک رابطه جنسی محروم کنیم و به بدن خود آسیب وارد سازیم.

دکتر رابرت شروکلر یکی از محقیقن بزرگ و اساتید دانشگاه برلین در تازه ترین تحقیقات خود در مورد خودارضایی در ۲۷ سپتامبر ۲۰۰۶ رسما اعلام کرد اگر فردی قصد خودکشی دارد، اعتیاد خودارضایی می‌تواند در درازمدت باعث کاهش رشد تک تک سلول‌های بنیادی در انسان شود مسلما می‌دانیم اعتیاد به خودارضایی عاملی نیست که باعث مرگ انسان شود اما آسیب های زیادی به همراه دارد.

چگونه می توان این عادت را ترک کرد؟

روشی ساده و عملی

دوستان عزیز شما به عنوان فردی که قصد ترک خودارضایی را دارید باید راه‌های زیر را به دقت انجام دهید همه با هم یعنی از یک گزینه نباید فاکتور بگیرید.

اولین قدم: از محیطی که در آن زمینه انجام عمل خودارضایی را دارید دوری کنید مثلا معمولا این کار در تنهایی صورت می‌گیرد حتی زمانی که تحریک هم نشده‌اید، سعی نکنید زیاد تنها بمانید.

دومین قدم: زمانی که بیکار هستید یا زمانی که فکر های تحریک کننده به سراغ شما می‌آیند، سعی کنید برای خود یک سرگرمی پیدا کنید و خود را مشغول سازید.

سومین قدم: اگر در هارد سیستم خود یا روی سی دی عکس یا فیلم‌های غیر اخلاقی دارید، همه آنها را نابود کنید.

چهارمین قدم: حتی اگر شرایط بالا را هم رعایت کنید امکان دارد باز هم مرتکب خودارضایی شوید و چون به این عمل اعتیاد داشته‌اید باید استقامت کنید و عواقب جبران ناپذیر آن را همیشه به یاد داشته باشید.

منبع : www.parsiteb.com

دربرگزیده‌ها, بیماری‌ها و روش درمان, پزشکی و سلامت, حقوق و وظایف زن و شوهر, خواندنی‌ها, دانستنی‌ها, مهارت‌های زناشویی, همسران

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

19 + 12 =